Cesta autobusem (klimatizovaný sleeper) byla příjemnější než jsem čekal. Myslel jsem si, že nezamhouříme oko, jak budeme vleže neustále nadskakovat na posteli, ale vyspali jsme se dobře a probudili se až v Mapuse, což je taková centrální přestupní zastávka pro všechny pláže v severní Goa.
Tady samozřejmě už čekaly zástupy rikšů a nabízeli odvoz do Arambolu za 500 Rs. My ale nejsme hloupí a jedeme raději autobusem za 40 Rs.
Goa je nejmenší stát v Indii a je zcela jiný než zbytek Indie. Zdá se, že toho všudypřítomného bordelu je tady o něco méně, je tu jiné klima, teploty sice stejně vysoké, ale díky větší vlhkosti a přítomnosti moře jsou snesitelnější. Taky je tu hodně zeleně, vily nesou známky portugalské architektury a místo hinduistických chrámů křesťanské kostely a kapličky.
Do Arambolu jsme přijeli po hodině jízdy kolem půl deváté. Nepřeberné množství ubytování a restaurací, barů, všude reklamy na alkohol a dokonce na Playboy.
Ubytování jsme našli podle LP, koneckonců je to stejné místo, jako jsem byl před několika lety. Majitel dokonce tvrdí, že si mě pamatuje :-). U chatky je malá terasa, ze které koukáme přímo na moře.
Po ubytování si jdeme lehnout na pláž. Celá pláž je lemovaná tzv. Beach shacky, bambusovo-rákosové stránky s barem a restaurací. Každý má na pláži vlastní lehátka a deštníky, které jsou zdarma, když si u nich dáte něco k pití nebo jídlu.
Jídelníček se oproti Karnatace taky docela změnil, už to nejsou jen vegetariánské jídla, dostanete tady ryby, plody moře, kuřecí, vepřové, a dokonce, pozor - posvátné hovězí!
K obědu máme Goanské speciality fish caldinho a prawn curry rice (krevetové curry s rýží). Oboje vynikající.
Arambol je pláž, kterou kdysi objevili hipíci a mnoho z nich zde dodnes zůstalo. Pěstuje se tu jóga, na pláži jsou vidět různá individua, jak cvičí nějaké chvaty, nebo jen tak strašně zaujatě zírají na svou ruku a hýbou prsty, a jsou tím úplně fascinovaní. Zajímalo by mě, na čem jedou :-)
Jedna věc mi na Arambolu dost vadí. Zdá se, že sotva se Goa vymanila z portugalské kolonie, přichází nová vlna kolonizace - ruská. 90% bělochů jsou Rusové. Byli tady i před několika lety, ale rozhodně mě v takovém obrovském počtu. Obchody mají dvojjazyčné nápisy - anglicky a rusky, internetové kavárny mají na klávesnicích přelepené klávesy azbukou, a každý, kdo chce s vámi navázat konverzaci, začíná mluvit rusky. To je dost nechutné!
Večeři jsme měli na poměry dražší - rybu kingfish připravenou na grilu. 300 Rs včetně salátu a hranolků. Kokosové fenny mi ale nechutnalo tak jako to z kešu.
0 Komentáře